2. liga: Znamy wstępny podział na grupy

W miniony weekend zapadły ostateczne rozstrzygnięcia w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Triumfator rozgrywek – Darz Bór Karnieszewice w dwumeczu o awans do 1. ligi uległ OT LOGISTICS KAMIX ATS Rumia (6:4, 2:8).

Porażka ekipy z województwa zachodniopomorskiego oznacza, że definitywnie z 2. ligą żegnają się Koszalinianin Koszalin i Czarni Pieszcz, którzy w przypadku awansu Darz Bór do 1. ligi, rozegraliby dodatkowy baraż o utrzymanie na 2-ligowym froncie.

Brak promocji Darz Bór Karnieszewice do 1. ligi sprawił, że poznaliśmy także wstępny podział na grupy w sezonie 2017/2018. Nową ekipą w grupie południowej będzie Burza Drzeczkowo, która wygrała zmagania w 3. lidze i zajmie miejsce spadkowicza – Luveny Luboń.

2. liga wielkopolsko-zachodniopomorska w sezonie 2017/2018:

grupa północna:
Darz Bór Karnieszewice, Visonex LUKS Top Wierzbięcin, Nałęcz Ostroróg, ATS Stargard, Champion Police, Sparta Złotów (beniaminek), Zalew Stępnica (beniaminek), Team Tennis Białogard (beniaminek)

grupa południowa:
Ochman Raszków, Tajfun Ostrów Wielkopolski, Stella Niechan Gniezno, Polonia Śmigiel, MKTS Opalenica, Wamet Dąbcze, Junior Leszno, Burza Drzeczkowo (beniaminek)