2. liga: WZTS ponownie zmienił datę 2. kolejki

Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego ponownie przełożył termin drugiej kolejki 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Nowa data to 14. października 2017 roku.

Pierwotnie druga seria spotkań miała się odbyć właśnie w tym terminie, jednak pod koniec sierpnia Wydział Rozgrywek przy Wielkopolskim Związku Tenisa Stołowego przesunął datę rozgrywania drugiej kolejki na 21. października ze względu na odbywające się w dniach 13-15. października I Grand Prix Polski juniorów i juniorek. Polski Związek Tenisa Stołowego zmienił jednak termin ogólnopolskiego turnieju do lat 18, a władze WZTS postanowiły wrócić do pierwotnej daty drugiej kolejki.

– Termin ten dla nas jest bardzo niekorzystny, gdyż w tym samym terminie nasz najlepszy zawodnik Andrei Labanau startuje w Młodzieżowych Igrzyskach Białorusi, które odbywają się w jego rodzinnym mieście Mogilewie. Próbowaliśmy już miesiąc temu dogadać się z klubami odnośnie zmiany daty, jednak nie jest to takie proste przy naszym systemie ligowym. Ostatecznie podjęliśmy decyzję, że w tych meczach wystąpimy w krajowym składzie – mówi Mateusz Przybył, prezes KS Wamet Dąbcze.

W drugiej serii spotkań w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej Wamet Dąbcze podejmie we własnej hali Stellę Niechan Gniezno i MKTS Opalenica.