2. liga: Wznowienie rozgrywek w drugą sobotę maja

W drugą sobotę maja zostaną wznowione rozgrywki 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Jeśli sytuacja pandemiczna pozwoli, to triumfator rozgrywek zostanie wyłoniony 22. maja.

Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego na 8. maja zaplanował wznowienie rozgrywek 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej. W drugą sobotę piątego miesiąca 2021 roku zostanie rozegrana ostatnia seria sezonu zasadniczego, w której Wamet Dąbcze zagra na wyjeździe z Błękitnymi Niechłód i aktualnym liderem grupy południowej i faworytem do awansu na zaplecze LOTTO Superligi – Polonią Śmigiel.

Tydzień później zostaną rozegrane spotkania fazy play off (w związku z pandemią koronawirusa zrezygnowano z dwumeczu na tym etapie), w której udział wezmą cztery najlepsze zespoły z każdej grupy. Gospodarzem pojedynków ćwierćfinałowych bedą drużyny wyżej sklasyfikowane po rundzie zasadniczej. Triumfatorzy pojedynków fazy play off awansują do turnieju finałowego, który rozegrany zostanie 22. maja.

Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego tenisiści stołowi Wametu Dąbcze zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli i mają zapewniony udział w fazie play off. Po decyzji władze Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego wiadomo, że wszystkie spotkania w końcówce sezonu klub z gminy Rydzyna rozegra na wyjazdach.