2. liga mężczyzn: Wamet wygrywa w Ostrowie Wielkopolskim

Zwycięstwo na zakończenie pierwszej rundy 2. ligi mężczyzn wielkopolsko-zachodniopomorskiej w grupie południowej zanotowali w sobotnie popołudnie tenisiści stołowi Wametu Dąbcze. Zespół z gminy Rydzyna wygrał w Ostrowie Wielkopolskim z tamtejszym Tajfunem 6:4.

Po raz kolejny w tym sezonie kapitalne zawody w szeregach Wametu rozegrał Michał Krzyżanowski. Najbardziej doświadczony gracz w szeregach uczestnika Pucharu Europy TT Inter Cup w Ostrowie Wielkopolskim przegrał zaledwie jednego seta – w pojedynku z Mateuszem Krawczykiem. W pozostałych meczach były reprezentant 1-ligowego Darz-Boru Karnieszewice triumfował w trzech setach.

Pogromcy w sobotnim meczu kończącym pierwszą część sezonu nie znalazł również Jakub Matkowski. 18-latek w konfrontacji z Tajfunem wygrał z Adrianem Jankowiakiem 3:0 i Mateuszem Lisieckim 3:2. Cenne “oczko” do dorobku klubu z gminy Rydzyna dorzucił również Krzysztof Mrozek, który po tie breaku wygrał ze zwycięzcą 1. Grand Prix Wielkopolski seniorów – Mateuszem Lisieckim 3:2.

Tenisiści stołowi Wametu Dąbcze pierwszą część sezonu kończą z dorobkiem 11 punktów. W rundzie jesiennej ekipa z powiatu leszczyńskiego wygrała pięć spotkań, zanotowała jeden remis i doznała jednej porażki.

Runda rewanżowa w grupie południowej 2. ligi mężczyzn wielkopolsko-zachodniopomorskiej rozpocznie się już za tydzień. W drugą sobotę grudnia Wamet zmierzy się w stolicy Wielkopolski z fairPlayce Poznań. W pierwszym spotkaniu obydwu ekip wygrali tenisiści stołowi z Dąbcza 8:2.

LKS Tajfun Ostrów Wielkopolski – KS Wamet Dąbcze 4:6
Mateusz Kowal – Tomasz Mrozek 3:0
Mateusz Krawczyk – Michał Krzyżanowski 1:3
Mateusz Kowal – Michał Krzyżanowski 0:3
Mateusz Krawczyk – Tomasz Mrozek 3:1
Mateusz Lisiecki – Krzysztog Mrozek 2:3
Adrian Jankowiak – Jakub Matkowski 0:3
Mateusz Lisiecki – Jakub Matkowski 2:3
Bartosz Polus – Krzysztof Mrozek 3:1
Jankowiak/Polus – Matkowski/Krzyżanowski 0:3
Krawczyk/Kowal – Mrozek/Mrozek 3:1