2. liga: Jedno “oczko” Wametu w derbach! Debiut 15-letniego Pawła Mateckiego

Na czwartym miejscu zakończyli rundę zasadniczą w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej w grupie południowej tenisiści stołowi Wametu Dąbcze. Zespół z powiatu leszczyńskiego czeka teraz udział w fazie play off, która wyłoni triumfatora całych rozgrywek.

Rozegrana w sobotę (po wielu tygodniach przerwy) ostatnia seria sezonu zasadniczego nie była udana dla klubu z Dąbcza. Zespół z gminy Rydzyna zremisował w pierwszym sobotnich spotkaniu w Niechłodzie z tamtejszymi Błękitnymi 5:5, a kilkanaście godzin później uległ najlepszej drużynie grupy południowej – Polonii Śmigiel 2:8.

W Niechłodzie do końcowego sukcesu graczom Wametu zabrakło niewiele. Po 1,5 punktu dla ekipy z powiatu leszczyńskiego wywalczyli Jakub Werner, Tomasz Mrozek i Krzysztof Mrozek. Czwarty z zawodników uczestnika europejskich rozgrywek TT Inter Cup – Mateusz Przybył zapisał przy swoim nazwisku 0,5 punktu.

Rundę zasadniczą tenisiści stołowi Wametu Dąbcze zakończyli porażką w Śmiglu z tamtejszą Polonią. Zespół z powiatu leszczyńskiego uległ gospodarzom 2:8, a punkty dla ekipy z gminy Rydzyna wywalczyli Mateusz Przybył oraz para Mateusz Przybył/Krzysztof Mrozek. W drugim sobotnim spotkaniu zadebiutował w szeregach Wametu 15-letni Paweł Matecki, wychowanek Akademii Tenisa Stołowego w Dąbczu.

W 14 spotkaniach sezonu zasadniczego reprezentanci podleszczyńskiego klubu wywalczyli 18 punktów. Dorobek ten pozwolił na zajęcie czwartego miejsca w grupie południowej. Rywalem Wametu w ćwierćfinale fazy play off będzie najlepsza drużyna grupy północnej – Champion Police. Spotkanie już 12. czerwca odbędzie się w województwie zachodniopomorskim. Drużyna z Dąbcza w mieście położonym w północno-zachodniej Polsce wystąpi w swoim najsilniejszym składzie, na czele z Jakubem Kosowskim i Andreiem Labanauem.