Puchar Polski: Wamet Dąbcze trzecim zespołem w Wielkopolsce

Tenisiści stołowi Wametu Dąbcze zajęli trzecie miejsce w Pucharze Polski edycji Wielkopolskiej. W półfinałowym turnieju w Ostrzeszowie, zespół z gminy Rydzyna zajął drugie miejsce.

Drużyna z powiatu leszczyńskiego w minioną sobotę rywalizowała w półfinale Pucharu Polski edycji Wielkopolskiej w Ostrzeszowie. W pierwszym spotkaniu przedstawiciele Wametu Dąbcze pewnie pokonali innego 2-ligowca – Łobzonkę Wyrzysk 4:0. W finale turnieju uczestnik Pucharu Europy TT Inter Cup zmierzył się z faworytem zmagań – Piastem Ostrzeszów, w którym w rozgrywkach ligowych doznał wysokiej porażki.

Mecz, którego stawką był awans do wielkiego finału Pucharu Polski edycji Wielkopolskiej, znakomicie rozpoczął się dla Wametu. W pojedynku otwarcia Mateusz Przybył bo emocjonującym spotkaniu ograł jednego z liderów gospodarzy – Marka Płóciennika 3:2. Kilkanaście minut później tenisiści stołowi z gminy Rydzyna prowadzili już 2:0. Wszystko za sprawą Krzysztofa Mrozka, który w trzech setach uporał się z Wojciechem Iwasyszynem. Niestety, w kolejnych spotkaniach przy stole dominowali już tylko reprezentanci Piasta. Gracze wicelidera 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej w grupie południowej wygrali cztery kolejne pojedynki i ostatecznie wygrali całe spotkanie 4:2.

Mimo porażki, gracze Wametu Dąbcze mogą być zadowoleni ze swojego występu w ostrzeszowskiej hali. Przez większą część meczu zespół z gminy Rydzyna walczył jak równy z równym z jednym z faworytów 2-ligowych zmagań.

Gracze Wametu Dąbcze nie będą mieli długiego czasu na odpoczynek po trudach związanych z Pucharem Polski edycji Wielkopolskiej. Już w najbliższą sobotę ekipę z powiatu leszczyńskiego czekają dwa trudne mecze na 2-ligowym froncie z Tajfunem Ostrów Wielkopolski i Piastem Ostrzeszów.