TOP 8: Baliński trzeci, Kajzer lepszy od mistrza Wielkopolski

Czempiń gościł w niedzielę uczestników turnieju TOP 8w kategoriach młodzieżowych. W tej prestiżowej imprezie udział wzięli dwaj wychowankowie Wametu Dąbcze – Maciej Kajzer i Filip Baliński.

Z brązowym medalem z Czempinia wrócił Filip Baliński. Przedstawiciel klubu z gminy Rydzyna zajął trzecie miejsce w turnieju żaków, w końcowej klasyfikacji ustępując jedynie Hubertowi Kwiecińskiemu i Piotrowi Wieczorkowi. Tuż za Balińskim uplasowali się Jan Danielewicz, Maciej Skrzypczak i Adrian Leśniczak.

Leworęczny Kajzer, który w tym sezonie debiutuje w kategorii młodzików, w Czempiniu został sklasyfikowany na szóstej pozycji. W turnieju TOP 8 reprezentant klubu z Dąbcza wygrał trzy pojedynki i doznał czterech porażek. Maciej Kajzer był sprawcą jednej z największych niespodzianek zawodów, pokonując mistrza Wielkopolski żaków z 2019 roku – Kacpra Zrola z Luveny Luboń.

W turnieju Top 8 udział bierze ośmiu najlepszych zawodników w danej kategorii wiekowej w Wielkopolsce. Zawody są bardzo wyczerpujące dla młodych sportowców, ponieważ jednego dnia muszą rozegrać siedem pojedynków.