Tomasz Mrozek piątym kadetem w Wielkopolsce

Tomasz Mrozek z Wametu Dąbcze zajął piąte miejsce w rozgrywanych w Poznaniu mistrzostwach Wielkopolski kadetów w tenisie stołowym.

Tegoroczne mistrzostwa w stolicy Wielkopolski zgromadziły na starcie najlepszych zawodników do 15 lat. Gracz Wametu Dąbcze turniej rozpoczął od dwóch zwycięstw – nad Amadeuszem Podbylskim (LKTS Luboń) 3:0 i Ignacym Glurą (MKS TS Warta Oborniki) 3:1. W ćwierćfinale jeden z liderów rezerw Wametu uległ Wiktorowi Talarowi (Żaki Taczanów) 0:3. W kolejnych pojedynkach Mrozek pokonał Miłosza Kukawkę (Gamaja Rogoźno) 3:2 i przegrał z Rochem Ciesielskim (UKS Prosna Grabów) 2:3.

Warto jednak zauważyć, że dla Tomasza Mrozka był to debiut w mistrzostwach Wielkopolski do lat 15. Szansę na poprawę swojego wyniku z Poznania młody tenisista stołowy klubu z gminy Rydzyna będzie miał za rok, gdyż czeka go jeszcze jeden sezon startów w kategorii kadetów.