Medalistka Mistrzostw Europy wzmocni Wamet Dąbcze!

Jedna z najbardziej uzdolnionych tenisistek stołowych młodego pokolenia w Rumunii – Ioana Singeorzan będzie w sezonie 2026/2027 zawodniczką beniaminka Ekstraklasy kobiet – Wametu Dąbcze.

Przełom maja i czerwca na zawsze przejdzie do historii Klubu Sportowego Wamet Dąbcze. To właśnie wtedy mały klub z gminy Rydzyna w dwumeczu barażowym pokonał English Perfect AZS UWM Olsztyn i wywalczył historyczny awans do Ekstraklasy kobiet.

Zaledwie kilkanaście dni po tym wielkim sukcesie klub z Powiatu Leszczyńskiego rozpoczął budowanie zespołu do udziału w Ekstraklasie kobiet w sezonie 2026/2027. Pierwszą nową zawodniczką, która dołączy do Wametu, będzie reprezentantka Rumunii – Ioana Singeorzan.

22-letnia Rumunka doskonale zna realia polskiej Ekstraklasy. W dwóch ostatnich sezonach reprezentowała barwy Bronowianka Kraków, gdzie regularnie rywalizowała z najlepszymi zawodniczkami w kraju. W trakcie występów na najwyższym szczeblu odniosła cenne zwycięstwa nad uznanymi rywalkami, takimi jak Li Fen, Katarzyna Grzybowska-Franc czy Magdalena Sikorska.

W swojej karierze Ioana Singeorzan wielokrotnie stawała na podium Mistrzostw Europy w różnych kategoriach wiekowych. W 2025 roku wywalczyła dwa brązowe medale europejskiego czempionatu do lat 21 w grze pojedynczej i podwójnej, a dwa lata wcześniej została wicemistrzynią Europy juniorek w grze pojedynczej.

Ioana Singeorzan jest pierwszą nową zawodniczką w ekipie beniaminka Ekstraklasy kobiet. Warto dodać, że z zespołem Wametu Dąbcze po awansie pożegnały się Włoszka Arianna Barani i Julia Borowska.

Udostępnij
Do góry