Wamet Dąbcze zakończył sezon

Tenisiści stołowi Wametu Dąbcze zakończyli sezon 2016/2017. Gracze klubu z gminy Rydzyna w miniony piątek po raz ostatni spotkali się na zajęciach treningowych. Przygotowania do kolejnych rozgrywek ruszą w ostatnim tygodniu lipca.

To był bardzo wyczerpujący sezon dla zawodników Wametu Dąbcze. Przedstawiciele zespołu z powiatu leszczyńskiego rywalizowali w 2. i 3. lidze, Pucharze Polski oraz turniejach indywidualnych na terenie całego kraju.

W 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej Wamet Dąbcze zmagania ukończył na 11. pozycji. W dwumeczu barażowym o pozostanie w lidze ekipa z Dąbcza pewnie pokonała Czarnych Pieszcz. Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem Wametu na 2-ligowym froncie był Andrei Labanau. 18-letni Białorusi zmagania w swoim debiutanckim sezonie w polskiej lidze zakończył z 80% skutecznością. Cenne punkty zdobywali także pozostali reprezentanci Wametu Dąbcze: Denis Bolewicz, Mieszko Przybył, Mateusz Przybył i Krzysztof Mrozek.

Słabiej w rozgrywkach ligowych radziła sobie druga drużyna Wametu Dąbcze. Debiutujący w 3. lidze grupie południowej podopieczni Miłosza Matusika zajęli ostatnie miejsce i spadli do 4. ligi. Podkreślić jednak należy fakt, że w kilku spotkaniach Wamet II pokazał się z dobrej strony, urywając punkty wyżej notowanym zespołom. Skład drugiej drużyny z Dąbcza w sezonie 2016/2017 tworzyli Miłosz Matusik, Tomasz Mrozek, Bartek Adamczak, Patryk Bolewicz i Jakub Mazankiewicz.

Indywidualnie największe sukcesy w sezonie 2016/2017 odnosili Andrei Labanau, Tomasz Mrozek i Denis Bolewicz. Pierwszy wywalczył brązowe medale w Młodzieżowych Igrzyskach Białorusi i międzynarodowym turnieju Tallin Open do lat 21 oraz zajął drugie miejsce w Belarus Top U21. Sporo sukcesów w minionym sezonie odniósł także Tomasz Mrozek. Najmłodszy zawodnik w kadrze Wametu Dąbcze dwukrotnie wygrał Wielkopolski Turniej Asów TOP 8 w kategorii młodzików oraz zdobył złoty medal w III Grand Prix Wielkopolski młodzików. 13-letni Mrozek wywalczył także srebrne medale w I i II Grand Prix Wielkopolski młodzików oraz stawał na najniższym stopniu podium mistrzostw Wielkopolski młodzików i mistrzostw Wielkopolski młodzików Zrzeszenia LZS. W tej ostatniej imprezie brązowy medal w gronie seniorów wywalczył również Denis Bolewicz. Na podium turnieju z cyklu Grand Prix Wielkopolski stanął także Krzysztof Mrozek, który zajął trzecie miejsce w pierwszym turnieju juniorów.

Teraz zawodników Wametu Dąbcze czeka miesięczna przerwa. Przygotowania do nowego sezonu drużyna z gminy Rydzyna rozpocznie w ostatnim tygodniu lipca.