Wamet w wielkim finale PP mężczyzn edycji Wielkopolskiej!

Tenisiści stołowi Wametu Dąbcze w wielkim stylu awansowali do finału Pucharu Polski mężczyzn edycji Wielkopolskiej. Rywalem zespołu z gminy Rydzyna w decydującym starciu będzie Piast Poprava Ostrzeszów. Gospodarzem pojedynku finałowego będzie Dąbcze.

W Poznaniu w minioną sobotę odbył się turniej półfinału Pucharu Polski mężczyzn edycji Wielkopolskiej. Znakomicie w imprezie zaprezentowali się reprezentanci Wametu Dąbcze, którzy wygrali całe zawody z kompletem zwycięstw.

W półfinale zmagań w stolicy Wielkopolski gracze Wametu Dabcze pokonali KR-S fairPlayce Invest House Plus I Poznań 4:0 (w setach 12:0!). W meczu finałowym klub z powiatu leszczyńskiego w identycznych rozmiarach uporał się z KR-S fairPlayce Invest House Plus II Poznań, tym razem tracąc w całym spotkaniu dwa sety.

Awans do finału Pucharu Polski mężczyzn edycji Wielkopolskiej oznacza, że tenisiści stołowi Wametu Dąbcze zmagania w tych rozgrywkach w sezonie 2021/2022 zakończą przynajmniej ze srebrnym medalem. To najlepszy występ zespołu z gminy Rydzyna w tych zmaganiach. W dwóch poprzednich edycjach Wamet kończył rywalizację z brązowymi medalami.

Finałowy mecz pomiędzy Wametem Dąbcze a Piastem Popravą Ostrzeszów zostanie rozegrany w hali sportowej w Dąbczu.