Tomasz Mrozek wicemistrzem Wielkopolski juniorów

Kolejny sukces zawodników Wametu Dąbcze na Mistrzostwach Wielkopolski. Tym razem na podium tej imprezy w gronie juniorów stanął Tomasz Mrozek, który w Krzyżu Wielkopolskim wywalczył srebrny medal.

Mistrzostwa województwa do 18 lat znakomicie ułożyły się dla Tomasza Mrozka, który ma przed sobą jeszcze dwa sezony gry w tej kategorii wiekowej. Jeden z najmłodszych uczestników turnieju zmagania rozpoczął od trzech zwycięstw 3:0 nad Wiktorem Talarem (Żaki Taczanów), Jakubem Lamperskim (UKS Pionier GOKiS Kleszczewo) i Miłoszem Kukawką (PR-S fairplayce Poznań). W swojej kolejnej grze przedstawiciel zespołu z gminy Rydzyna pokonał Jakuba Budzyńskiego (KS Almar Głębokie), a na zakończenie zmagań uległ Arturowi Lemieszce 1:3.

Dzięki świetnej postawie i zajęciu drugiego miejsca w Mistrzostwach Wielkopolski juniorów, Tomasz Mrozek uzyskał bezpośredni awans na Mistrzostwa Polski juniorów, które w pierwszej części października odbędą się w Gliwicach.

Warto dodać, że to kolejny dobry występ zawodników Wametu Dąbcze w wojewódzkim czempionacie. Tydzień temu brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Wielkopolski wywalczył brat Tomasza Mrozka – Krzysztof.