Puchar Polski mężczyzn: Wamet rozpocznie od półfinału

Od fazy półfinałowej rozpoczną w tym sezonie rywalizację w Pucharze Polski mężczyzn edycji Wielkopolskiej tenisiści stołowi Wametu Dąbcze. Łącznie na start w tych prestiżowych rozgrywkach zdecydowało się 17 zespołów z całego województwa.

Rywalizacja w Pucharze Polski mężczyzn edycji Wielkopolskiej w sezonie 2021/2022 toczyć się będzie w trzech etapach. W pierwszym, dwanaście zespołów występujących w 3. i niższych ligach, zostało podzielonych na trzy grupy, z których zwycięzcy awansują do fazy półfinałowej. Udział w drugim etapie zmagań mają już zapewnione drużyny występujące na co dzień na 2-ligowym froncie, w tym także Wamet Dąbcze.

W półfinałach Pucharu Polski mężczyzn edycji Wielkopolskiej zagra zatem osiem zespołów, które zostaną podzielone na dwie grupy. Triumfatorzy grup awansują do wielkiego finału, który wyłoni przedstawiciela naszego województwa w rozgrywkach centralnych Pucharu Polski mężczyzn.

W dwóch ostatnich sezonach tenisiści stołowi Wametu Dąbcze zajmowali trzecie miejsce w edycji Wielkopolskiej Pucharu Polski mężczyzn.

Drużyny rozstawione, które mają zapewniony udział w półfinałach PP:
UKS Piast Poprawa Ostrzeszów, KS Wamet Dąbcze, KS Polonia Śmigiel, UKS Nałęcz Majster Ostroróg, PR-S fairPlayce Poznań

Podział na grupy w 1. rundzie:

grupa “A”:
LKTS Luvena Luboń, Burza Drzeczkowo, PR-S faiPlayce Poznań II, KTS Grześkowiak

grupa “B”:
UKS Słowian Mrowino, UKS Nałęcz Ostroróg II, UKS Optimum Lubasz, LZS Kuźnica Żelichowska

grupa “C”:
UKS Piast Poniec, Błękitni Niechłód, KS Start Gostyń, LKS Burza Drzeczkowo II