Jakub Werner z medalem mistrzostw Polski!

Drużyna III LO w Zielonej Górze z Jakubem Wernerem (na co dzień zawodnik Wametu Dąbcze) w składzie wywalczyła brązowy medal mistrzostw Polski szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym. W całej imprezie przedstawiciele zielonogórskiej szkoły przegrali tylko jedno spotkanie – w półfinale z SMS-em LO im. Marcina Gortata w Gdańsku.

W mistrzostwach, które zostały rozegrane w Drzonkowie, udział wzięło 20. zespołów. Pierwsze miejsce zajęli ostatecznie uczniowie VII LO w Zielonej Górze, którzy w końcowej klasyfikacji wyprzedzili SMS LO im. Marcina Gortata i III LO w Zielonej Górze.

W ostatnich tygodniach sezonu 2018/2019 Jakuba Wernera czekają jeszcze dwa starty. W drugi weekend czerwca wraz ze swoimi kolegami z Wametu Dąbcze weźmie udział w międzynarodowym turnieju Schwarzenbach Cup we włoskiej miejscowości Ora, a następnie wystartuje w mistrzostwach Polski LZS w Brzegu Dolnym.