Historyczna wygrana Michorczyk w I GP Wielkopolski! Bardzo dobry występ Domańskiej

Niedziela przeszła do historii Klubu Sportowego Wamet Dąbcze. Po raz pierwszy zawodniczka tego klubu wygrała Grand Prix Wielkopolski seniorek. W podpoznańskim Luboniu na najwyższym stopniu podium stanęła Natalia Michorczyk!

Dzień po inauguracji 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej wśród mężczyzn, odbył się pierwszy w nowym sezonie turniej Grand Prix Wielkopolski seniorów i seniorek. W zawodach, które zostały rozegrane w Luboniu, udział wzięło pięcioro reprezentantów Wametu Dąbcze.

W gronie seniorek znakomicie zaprezentowały się Natalia Michorczyk i Agata Domańska. Zwyciężyła ta pierwsza, która w finałowym pojedynku pokonała Anitę Chudy z 1-ligowej Luveny Luboń 3:0. We wcześniejszych spotkaniach Michorczyk ogrywała także inne zawodniczki występujące na co dzień na zapleczu Ekstraklasy kobiet – Emilię Kijok (Stella Gniezno) czy Alicję Leśnicką (LKTS Luvena Luboń).

Bardzo dobry występ w Luboniu zanotowała także druga nowa tenisistka stołowa w kadrze Wametu Dąbcze – Agata Domańska. Pochodząca z województwa zachodniopomorskiego zawodniczka zajęła bardzo dobre, piąte miejsce, pokonując m.in. w ćwierćfinale Agnieszkę Lipską z 1-ligowego klubu z Gniezna.

Do poziomu swoich klubowych koleżanek nie dostosowali się seniorzy Wametu Dąbcze. Najlepszy wynik w I GPW uzyskał Krzysztof Mrozek, który został sklasyfikowany na pozycjach 25-32. Tomasz Mrozek i Mateusz Przybył nie zdołali awansować do głównej drabinki.