GP Wielkopolski młodzików: Kajzer szósty, Baliński dziewiąty

Bardzo dobrze zaprezentowali się w niedzielnym Grand Prix Wielkopolski młodzików tenisiści stołowi Wametu Dąbcze. W gronie 52 zawodników z całego województwa, szóste miejsce zajął Maciej Kajzer, a dziewiąte Filip Baliński.

Kajzer w Poznaniu dotarł aż do półfinału, w którym uległ Hubertowi Kwiecińskiemu (Wicher Lisiec Wielki) 0:3. We wcześniejszych grach leworęczny tenisista stołowy klubu z gminy Rydzyna pokonał m.in. Piotra Wieczorka (Polonia Śmigiel) 3:2 i Jana Danielewicza (UKS PIONIER GOKIS Kleszczewo). Ostatecznie po porażkach na koniec turnieju z Franciszkiem Mielcarkiem (LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie) 0:3 i Pawłem Gnizą (PRS fairplayce Poznań) 1:3, Maciej Kajzer start w stolicy Wielkopolski zakończył na szóstej pozycji.

Bardzo dobry występ w Grand Prix Wielkopolski młodzików zanotował także Filip Baliński, który rywalizację ukończył na miejscach 9-12. W Poznaniu urodzony w 2009 roku młody tenisista stołowy pokonał Marcela Matyję (PRS fairplayce Poznań) 3:0, Dominika Piotrowskiego (SKTS RATAJE 50 Poznań) 3:0, Mikołaja Kubasa (GKTS KRAJNA Złotów) 3:0 oraz uległ Pawłowi Gnizie (PRS fairplayce Poznań) 1:3 i Kacprowi Zrolowi (LKTS Luboń) 0:3.

Niedzielny turniej w stolicy Wielkopolski zgromadził na starcie 52. zawodników z 18. klubów.