Filip Baliński nominowany do startu w Wielkopolskim Turnieju Top 8

W pierwszą niedzielę stycznia w Czempiniu odbędzie się Wielkopolski Turniej Top 8 w kategoriach młodzieżowych. Nominowany do udział w tej prestiżowej imprezie w gronie żaków został wychowanek Klubu Sportowego Wamet Dąbcze – Filip Baliński.

10-letni tenisista stołowy, który na co dzień trenuje w Akademii Tenisa Stołowego w Dąbczu, od początku sezonu potwierdza wysoką formę. Filip Baliński w grudniu zajął drugie miejsce w II Grand Prix Wielkopolski do lat 11, a w pierwszej imprezie z tego cyklu uplasował się na piątej pozycji. W rankingu ogólnym zawodnik Wametu Dąbcze zajmuje aktualnie czwarte miejsce.

Szansę na występ w Wielkopolskim Turnieju Top 8 w kategorii młodzików ma jeszcze Maciej Kajzer. Leworęczny tenisista stołowy, który dopiero debiutuje w rywalizacji młodzików, jest pierwszym rezerwowym.

Wielkopolski Turniej Top 8 rozgrywany jest w kategorii żaków, młodzików, kadetów i juniorów. W każdej grupie startuje tylko ośmiu najwyżej sklasyfikowanych w rankingu województwa wielkopolskiego zawodników.