2. GP Wielkopolski seniorów: Zwycięstwo Sandry Kozioł, drugie miejsce Tomasza Mrozka!

Znakomicie podczas 2. Grand Prix Wielkopolski seniorów i seniorek w Luboniu zaprezentowali się w niedzielę przedstawiciele Wametu Dąbcze. Gracze klubu z gminy Rydzyna w podpoznańskiej miejscowości wywalczyli dwa miejsca na podium!

Tenisistki stołowe Wametu Dąbcze od początku sezonu dominują w turniejach Grand Prix Wielkopolski. Po zwycięstwie w inauguracyjnych zawodach we wrześniu Natalii Michorczyk, przyszedł czas na triumf Sandry Kozioł w drugim turnieju z cyklu GP Wielkopolski seniorek. Zawodniczka Wametu Dąbcze, która w imprezie rozstawiona była z numerem drugim, w finałowym spotkaniu pokonała występującą na co dzień na zapleczu Ekstraklasy Zuzannę Sułek (LKTS Luvena Luboń) 3:2.

W gronie seniorów rewelacyjny występ zanotował Tomasz Mrozek. Tenisista stołowy klubu z Dąbcza, który dopiero na początku przyszłego roku skończy 18 lat, zajął w Luboniu rewelacyjne drugie miejsce. W niedzielnych zawodach junior Wametu przegrał tylko jedno spotkanie – w finale z Adrianem Spychałą (Piast Poprava Ostrzeszów). We wcześniejszych pojedynkach młodszy z braci Mrozków pokonał m.in. Pawła Piotrowskiego (Piast Poprava Ostrzeszów) czy triumfatora 1. Grand Prix Wielkopolski seniorów – Mateusza Lisieckiego (Tajfun Ostrów Wielkopolski).

Dobre wyniki w niedzielnych zawodach w Ostrzeszowie zanotowali także inni reprezentanci uczestnika Pucharu Europy TT Inter Cup. W gronie seniorów Michał Krzyżanowski zajął piąte miejsce, a grupie seniorek na siódmej pozycji została sklasyfikowana Aleksandra Paszek-Łachut. Na miejscach 21-24 zmagania zakończyła Agata Domańska, na pozycjach 25-28 uplasował się Krzysztof Mrozek, a Mateusz Przybył w Luboniu zajął lokatę w przedziale 41-48.