Wamet Dąbcze zagra we Włoszech o finał Pucharu Europy TT Inter Cup

Tenisiści stołowi Wametu Dąbcze staną w sobotę przed szansą historycznego awansu do finału Pucharu Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka. Drużyna z gminy Rydzyna zmierzy się w półfinale z włoskim TTC Raiffeisen Sarnthein.

Włosi są doskonale znani zespołowi z powiatu leszczyńskiego. Przed rokiem drużyna z Sarntal pokonała Wamet Dąbcze 5:2 w 1/8 finału. Wszystkie punkty dla ekipy z Wielkopolski zdobył wówczas Jakub Werner, który aktualnie kontynuuje karierę w 1-ligowej Enerdze-Manekin Toruń.

W porównaniu do poprzedniego roku, w ekipie gospodarzy sobotniego spotkania nie występuje już Iurii Teteria. Ukrainiec był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem TTC Raiffeisen. Pod jego nieobecność funkcję lidera zespołu przejął Willy Hoffer, który w Serie B wygrał 23 z 28 pojedynków. Skład włoskiego półfinalisty Pucharu Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka uzupełniają Martin Unterhauser, Peter Trafojer i Alex Moser.

W ostatnich tygodniach zespól Patricka Corradiniego znajduje się w wysokiej dyspozycji. W lidze drużyna TTC Raiffeisen Sarnthein wygrała osiem spotkań z rzędu i zajmuje drugie miejsce w Serie B. W ćwierćfinale Pucharze Europy TT Inter Cup Włosi pokonali z kolei austriacki ATUS Gumpoldkirchen 4:0.

Sobotnie starcie, które zadecyduje o tym, która z ekip zagra w wielkim finale Pucharu Europy TT Inter Cup o trofeum Josefa Simecka, rozpocznie się o godzinie 17.