Genialny Labanau nie pomógł! Wamet pożegnał się z TT Inter Cup

W Austrii zakończyła się przygoda Wametu Dąbcze z Pucharem Europy TT Inter Cup w tenisie stołowym. Zespół z gminy Rydzyna przegrał w trzeciej rundzie z występującym w 2. Bundeslidze SPG muki Ebensee 2:4.

Po zwycięstwach nad TSV 1990 Merseburg 4:0 i SpVgg Erlangen 4:0 (obydwie ekipy z Niemiec), w 1/8 finału Pucharu Europy TT Inter Cup zmierzył się z austriackim SPG muki Ebensee. Do oddalonej od Dąbcza o blisko 700 kilometrów miejscowości gracze z powiatu leszczyńskiego udali się już w czwartek.

Murowanym faworytem piątkowego starcia byli gospodarzy, którzy w swoich szeregach posiadają wielu utytułowanych graczy. Spotkanie znakomicie dla ekipy z Ebensee rozpoczął wielokrotny mistrza Austrii w kategoriach młodzieżowych – Simon Oberfichtner. Lider gospodarzy pewnie pokonał Denisa Bolewicza 3:0. Kilkanaście minut później Wamet doprowadził do remisu 1:1. Pierwsze zwycięstwo w ekipie z Dąbcza w piątkowym starciu odniósł Andrei Labanau. Lider 2-ligowego klubu z gminy Rydzyna pokonał aktualnego wicemistrza Austrii juniorów – Jonasa Prombergera 3:2.

Porażka wielkiej nadzieji SPG muki podziałała motywująco na pozostałych graczy miejscowych. Najpierw w starciu “trójek” Serb Florian Fenyvesi ograł Mateusza Przybyła 3:0, a następnie para gospodarzy: Jonas Promberger/Simon Oberfichtner także w trzech setach uporała się z duetem gości – Mateuszem Przybyłem i Andreiem Labanauem. Gdy wydawało się, że spotkanie może się zakończyć już w kolejnej partii, sygnał do walki dla Wametu dał po raz kolejny Labanau. Młodzieżowy wicemistrz Białorusi po dramatycznym boju ograł lidera SPG muki – Simona Oberflichtera 3:2. Warto zauważyć, że Białorusin był w piątkowy wieczór bardzo waleczny. Zarówno w starciu z Oberflichterem jak i Prombergerem przegrywał w setach 1:2 i w czwartej odsłonie 8:10, by ostatecznie ograć swoich rywali w tie breakach.

Losy meczu trzeciej rundy Pucharu Europy TT Inter Cup w Ebensee rozstrzygnęły się w szóstym pojedynku dnia. Florian Fenyvesi pokonał w nim Denisa Bolewicza 3:0 i zapewnił gospodarzom awans do ćwierćfinału. Serb, był obok Andreia Labanaua, najlepszym graczem piątkowego wieczoru.

Porażka w Austrii sprawiła, że Wamet pożegnał się z Pucharem Europy TT Inter Cup. W swoim debiutanckim sezonie na arenie europejskiej gracze z Dąbcza dotarli do trzeciej rundy i w stawce 57. ekip z dziesięciu krajów zostali sklasyfikowani na miejscach 9-16.

Mimo braku awansu do 1/4 finału, Klub Sportowy Wamet Dąbcze wspólnie z Gminą Rydzyna będzie organizatorem wielkiego finału Pucharu Europy TT Inter Cup w dniach 16-17. czerwca, w którym wezmą udział cztery najlepsze zespoły.

SPG muki Ebensee – Wamet Dąbcze 4:2
Simon Oberfichtner – Denis Bolewicz 3:0
Jonas Promberger – Andrei Labanau 2:3
Florian Fenyvesi – Mateusz Przybyl 3:0
Simon Oberfichtner/Jonas Promberger – Mateusz Przybyl/Andrei Labanau 3:0
Simon Oberfichtner – Andrei Labanau 2:3
Florian Fenyvesi – Denis Bolewicz 3:0