3. Grand Prix Polski juniorów: Dobra gra Tomasza Mrozka w eliminacjach

Luboń gościł w miniony weekend uczestników 3. Grand Prix Polski juniorów i juniorek w tenisie stołowym. W piątkowym turnieju eliminacyjnym wystartował zawodnik Wametu Dąbcze – Tomasz Mrozek.

Młodszy z braci w prestiżowej imprezie pokazał się z dobrej strony. W fazie grupowej niespełna 16-letni Mrozek pokonał Borysa Smelę (MKS TS Warta Oborniki) 3:1 (13:15, 11:4, 11:4, 11:5) i Pawła Michtę (LZS Kuźnica Żelichowska) 3:1 (14:12, 11:9, 11:13, 11:7) oraz uległ Maksymilianowi Żychlińskiemu (Krajna Sępólno Krajeńskie) 2:3 (12:14, 11:7, 11:13, 11:8, 7:11). Ostatecznie zawodnik zespołu z gminy Rydzyna zajął drugie miejsce w grupie “32” i awansował do kolejnej rundy eliminacji.

Niestety, w fazie pucharowej Tomasz Mrozek przegrał z medalistą mistrzostw Polski młodzików – Michałem Wandachowiczem (UKS Chrobry Międzyzdroje) 0:3 (5:11, 1:11, 8:11) i nie uzyskał przepustki do sobotniego turnieju grupowego.

Triumfatorem 3. Grand Prix Polski juniorów w Luboniu został Miłosz Redzimski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki), który w finale pokonał Szymona Kolasę (Fibrain AZS Politechnika Rzeszów).