3. GP Wielkopolski: Kajzer najwyżej

Blisko 100. zawodników i zawodniczek wystąpiło w 3. Grand Prix Wielkopolski młodzików i młodziczek w tenisie stołowym. Zawody odbyły się w Poznaniu.

W stolicy Wielkopolski Wamet Dabcze reprezentowało aż sześciu tenisistów stołowych. Najlepszy wynik w Poznaniu uzyskał Maciej Kajzer. Leworęczny reprezentant klubu z gminy Rydzyna w licznej stawce został sklasyfikowany na pozycjach 11-12.

W turnieju głównym sobotnich zawodów zagrali także Mikołaj Szabała i będący jeszcze żakiem Filip Baliński. Pierwszy zmagania ukończył na miejscach 25-28, a drugi uplasował się w przedziale 29-32.

Pozostali zawodnicy Wametu Dąbcze start w 3. Grand Prix Wielkopolski zakończyli na fazie eliminacyjnej. Tymoteusz Marcinkowski został ostatecznie sklasyfikowany na miejscach 33-36, Adrian Wieczorek zajął pozycje 41-44 a Wojciech Franek start w Poznaniu zakończył na lokatach 53-56.

Sobotnie zawody wygrał Wiktor Puciłowski z Łobzonki Wyrzysk.